Paranormalne

Georgia Savannah

Savannah Georgia

Savannah, gdzie znajdują się dziesiątki słynnych nawiedzonych domów i setki obserwacji duchów, jest często nazywane „najbardziej nawiedzonym miastem w Stanach Zjednoczonych” – zwłaszcza przez wielu organizatorów wycieczek z duchami, którzy często rozpoczynają od wizyty na historycznym cmentarzu Bonaventure, plątaninie kamiennych grobowców, niesamowitych posągów i upiornych drzew pokrytych hiszpańskim mchem. Wśród duchów zamieszkujących cmentarz jest Gracie Watson, 6-latka, która zmarła na zapalenie płuc w 1889 roku. Mówi się, że jej duch nawiedza naturalnej wielkości posąg stojący nad jej grobem, który, podobnie jak kilka innych posągów na cmentarzu, czasami porusza się jak żywy, a w pobliżu słychać odgłosy bawiących się lub płaczących dzieci.

Hampton Lillybridge House w Savannah został zbudowany w 1797 roku i przeniesiony na obecne miejsce kilka lat później – pomimo odkrycia tajemniczej krypty pod nową posiadłością, która nigdy nie została otwarta. Od tego czasu nie mniej niż 26 rodzin, które mieszkały w tym domu, skarżyło się na różne upiorne zdarzenia, które zmusiły ich do wyprowadzki. Te dziwne spotkania obejmowały przesuwanie się mebli i zamykanie się drzwi.

Pomiń reklamę

Reklama

Najsłynniejszym nawiedzonym domem w Savannah może być Sorrel-Weed House, który pojawił się w początkowych ujęciach filmu „Forrest Gump” z 1994 roku, w reżyserii Roberta Zemeckisa. Mówi się, że dom Sorrel-Weed jest nawiedzany przez co najmniej dwa mściwe duchy: żonę i rywala kochanka kupca żeglugowego Francisa Sorrela, który zbudował dom w latach 40-tych XIX wieku. Żona Francisa, Matilda Sorrel, rzekomo skoczyła na śmierć, gdy odkryła niewierność męża – ale badacze historyczni zwracają uwagę, że do czasu jej zgłoszonego samobójstwa w „chwili obłędu”, rodzina Sorrelów wyprowadziła się do innej nieruchomości obok.