Samodoskonalenie

Jak być bardziej optymistycznym?

Gdybym mógł zaoferować ci magiczny eliksir, który uczyni cię szczęśliwszym, zdrowszym, bardziej optymistycznym i bardziej produktywnym, i powiedzieć ci, że eliksir ten nie będzie nic kosztował, a jego użycie będzie wymagało bardzo niewielkiego wysiłku, czy byłbyś zainteresowany?

Pozwól, że zadam to pytanie inaczej.

Czy gdyby ten eliksir istniał, chciałbyś go mieć?

Oczywiście, że byś chciał! Niestety, nie mam eliksiru, który będzie robił takie rzeczy. Ale każdy z nas ma coś jeszcze lepszego niż eliksir, który zrobi wszystkie te rzeczy i więcej…

Wdzięczność

Nauka mówi nam, że „postawa wdzięczności” to dobry wybór dla zdrowia.

Bycie bardziej wdzięcznym częściej czyni nas szczęśliwszymi i bardziej optymistycznymi.

Ale wdzięczność zwiększa również wynik finansowy – w bardzo realny sposób. A najlepszą wiadomością o wdzięczności jest to, że wymaga ona niewiele czasu i pieniędzy.

5 powodów, dla których wdzięczność poprawia Twoją produktywność i wyniki

Wdzięczność przyciąga to, czego chcemy. Uniwersalne prawo przyciągania mówi, że przyciągamy do naszego życia rzeczy, o których myślimy i na których się skupiamy.

Skoro to prawda, czy nie chciałbyś mieć więcej tego, za co jesteś wdzięczny? (Myślę, że znam odpowiedź na to pytanie!).

Pamiętaj, że kiedy jesteś świadomie świadomy swoich błogosławieństw i jesteś za nie wdzięczny, skupiasz się wyraźniej na tym, czego chcesz w swoim życiu – i przyciągasz więcej tych rzeczy do swojego życia.

Wdzięczność poprawia relacje. Uczymy się znaczenia mówienia „dziękuję” jako małe dzieci. Jesteśmy uczeni tego zwyczaju, ponieważ jest to „dobre maniery”. Ta lekcja z dzieciństwa jest niezwykle potężna.

Pomyśl o tych ludziach, których znasz, którzy są najbardziej wdzięczni za ciebie – i dają ci to poznać. Jak się z nimi czujesz? Czy ich uznanie pozytywnie wpływa na Twoje relacje z nimi? Oczywiście, że tak!

Bądź wdzięczny za ludzi, ich wkład, ich talenty i działania – i upewnij się, że dajesz im znać jak się czujesz.

Wdzięczność zmniejsza negatywność. Trudno jest być negatywnie nastawionym do swojej sytuacji, gdy myślisz o rzeczach, za które jesteś wdzięczny. Jednym z najszybszych sposobów na poprawę nastroju lub perspektywy jest liczenie swoich błogosławieństw.