Miłość przyjaźń

Jak dojść do równowagi po zakończonym związku?

Zakończenie związku to jedno z najbardziej bolesnych doświadczeń. Zwłaszcza jeśli nie mogłeś przewidzieć, że to nastąpi. Wydarzenia prowadzące do separacji są czasem wyłożone na wierzchu, a jednak mogą być trudne do zauważenia. Jeśli związek się rozpada, zawsze dobrze jest wyjść z niego wcześniej, zamiast próbować opóźniać nieuniknione. Jeśli masz przeczucie, że w twoim raju są kłopoty, uważaj na te znaki ostrzegawcze pogarszającego się związku.

Co musisz również pamiętać, że każdy związek przechodzi przez wzloty i upadki, a jeśli ty dwaj jesteś zaangażowany w to, aby to działało, wiedząc, jakie są oznaki pogarszającego się związku, może pomóc ci zmienić kurs swojego życia miłosnego i utrzymać płomień przy życiu.

Czy mój związek zawodzi? Znaki twój związek rozpada się

Jeżeli twój potrzeby no zaspokajają w twój aktualnym związku lub ty no vibing prawy z twój partnerem, then akceptuje prawdę i robi coś o nim jest prawą rzeczą dla ciebie. A ty zastanawiając się „Czy mój związek się rozpada” powinien być pierwszą wskazówką. Więc, jakie są inne oznaki pogarszającego się związku?

1. Emocjonalne oderwanie

Emocjonalna bliskość jest rdzeniem każdego związku i jeśli czujesz, że ty i twój partner emocjonalnie dryfujecie od siebie, to znaczy, że twojemu wiązaniu brakuje współzależności. Kiedy partnerzy przestają dbać o wzajemne odczucia i czują się oderwani od swoich emocji, ich związek jest na dobrej drodze do końca. Pewne badanie mówi, że „dostępność emocjonalna jest ważniejsza niż dostępność seksualna w ocenie romantycznych związków.”

2. Kłopoty z ujawnianiem siebie

Czy otwieracie się przed sobą nawzajem? Czy twój partner uwielbia dzielić się z tobą swoimi osiągnięciami lub małymi szczegółami ich workaday? Czy uważnie słuchasz swojego partnera i wyrażasz entuzjazm lub empatię? Jeśli nie, to wy dwaj macie problem z ujawnianiem siebie i jest to pewny znak pogarszającego się związku.

3. Subtelne wskazówki niewerbalne

Często nie liczy się to, co mówimy, ale jak mówimy. Czy twój partner przestał mówić do ciebie z miłością i czułością? Czy wasze rozmowy stały się mechaniczne i rutynowe? Czy nawet nie pofatygował się, aby złożyć pocałunek na twoim policzku, zanim wyruszy do pracy? Wiele niewerbalnych wskazówek wskazuje, czy twój związek nadal ma ciepło lub zmierza w kierunku punktu końcowego.

4. Resentment

Czasami, gdy butelkujemy nasze niezadowolenie lub apatię wobec partnera, nasza frustracja wychodzi jako źle ulokowana uraza. Każda mała wada tej osoby zaczyna nas denerwować w dużym stopniu, a to prowadzi do squablingu nad drobnymi sprawami. Upewnij się, że twój partner nie czuje się ignorowany lub odrzucany w twoim związku. Lepiej zorganizowana komunikacja może uratować twój związek od stania się przeszłością.

5. Tajemnica

Chociaż wszyscy potrzebujemy osobistej przestrzeni, żaden zdrowy związek nie powinien mieć tajemnic. Jeśli twój partner czuje potrzebę ukrywania rzeczy od ciebie lub nie chcesz już dzielić się swoimi sekretami ze swoją znaczącą drugą osobą, może to być znak ostrzegawczy, aby wziąć twarde spojrzenie na swój pogarszający się związek.

6. Brak szacunku

Brak wzajemnego szacunku jest jedną z oznak pogarszającego się związku. Podczas gdy jest to normalna rzecz dla par, aby od czasu do czasu walczyć i powiedzieć raniące rzeczy w ferworze chwili, jeśli brak szacunku staje się normą i jeden z partnerów jest zawsze na końcu odbioru poniżającego i umniejszającego zachowania, to jest czas, aby pomyśleć o stanie związku.