Samodoskonalenie

Jak pozbyć się negatywnego myślenia

Osiągnięcie czegokolwiek wartościowego w życiu wymaga czasu.

Negatywne myślenie wydaje się być bardziej powszechne niż pozytywne. Wydaje się, że w przypadku większości ludzi pozytywne myślenie wymaga pewnego wysiłku, natomiast negatywne myślenie przychodzi łatwo i często bez zaproszenia.

Ma to wiele wspólnego z edukacją i środowiskiem, w którym się żyje.

Jeśli zostałeś wychowany w szczęśliwym i pozytywnym środowisku, istnieje większe prawdopodobieństwo, że łatwiej będzie Ci myśleć pozytywnie. Jeśli jednak wychowywałeś się w złych lub trudnych sytuacjach, prawdopodobnie będziesz bardziej skłonny do negatywnego myślenia.

Postrzegamy świat poprzez nasze dominujące nastawienie psychiczne. Jeżeli nasze myśli są pozytywne, to dobrze, ale jeżeli są negatywne, to nasze życie i okoliczności prawdopodobnie odzwierciedlą te negatywne myśli.

Jeśli wierzysz, że zawiedziesz, możesz nieświadomie sabotować każdą okazję do sukcesu.

Jeśli jesteś zbyt nieśmiały, by poznawać nowych ludzi lub unikasz bliskich relacji, zrobisz wszystko, by unikać ludzi i związków, a potem będziesz narzekał, że jesteś samotny i nikt cię nie kocha.

Zamiast stać się bardziej pozytywnym i pokonać swoje lęki, myślisz, jak trudno jest odnieść sukces lub połączyć się z ludźmi, i oczekujesz porażki lub pozostać samotnym.

Siła negatywnego myślenia w działaniu

Czy często myślisz o trudnościach, porażkach i katastrofach?

Czy ciągle myślisz o negatywnych wiadomościach, które widzisz i słyszysz w telewizji lub o których czytasz w gazetach?

Czy widzisz, że utknąłeś i nie jesteś w stanie poprawić swojego życia lub zdrowia?

Czy często myślisz, że nie zasługujesz na szczęście lub pieniądze, albo że ich zdobycie jest zbyt trudne?

Jeśli tak, to zamkniesz się w sobie, nie będziesz widział możliwości, będziesz zachowywał się i reagował w taki sposób, że będziesz odpychał ludzi i możliwości.

Często umysł nie ocenia ani nie bada myśli i opinii przed ich przyjęciem. Jeśli to, co słyszy, widzi i czyta jest zawsze negatywne, to przyjmuje negatywność jako standardowy sposób myślenia.