SEO

Od czego rozpocząć pozycjonowanie strony?

Oto kilka podstawowych kwestii od których powinieneś rozpocząć pozycjonowanie strony:

Optymalizacja pod kątem docelowych słów kluczowych

Kiedy już masz swoje docelowe słowa kluczowe, musisz zoptymalizować każdy aspekt treści pod ich kątem. Obejmuje to optymalizację elementów HTML na stronie, takich jak znaczniki tytułu, obrazy, nagłówki i meta opis dla docelowych słów kluczowych.

Znacznik tytułu

Znacznik tytułu jest elementem HTML opisującym temat strony. Pomaga on Google zrozumieć, o czym jest strona, co czyni go ważnym elementem treści. Dlatego optymalizuj słowa kluczowe w tagu tytułu. Powinien on być unikalny, zwięzły i zawierać się w przedziale od 50 do 65 znaków.

Meta description

Opis jest wycinkiem HTML podsumowującym całą stronę internetową. Nie jest on przeznaczony dla robotów indeksujących wyszukiwarek, ale dla użytkowników wyszukiwarek. Meta description pomoże Ci zwiększyć współczynnik klikalności (CTR) Twojej treści. Google spłyca meta description w zakresie od 155 do 160 znaków. Opis powinien być zwięzły i podsumowywać zawartość witryny.

Nagłówki

Są one również znane jako znaczniki nagłówka. Zaczynają się one od tak zwanego H1, największego nagłówka, i schodzą do mniejszych nagłówków, takich jak H2 i H3. Google używa znaczników nagłówków, aby nadać sens Twojej treści. Upewnij się, że twoje nagłówki i podtytuły są w odpowiednim formacie H1, H2 i H3. Wyszukiwarka ma tendencję do umieszczania większej wartości na nagłówkach treści w tym formacie. Podobnie, upewnij się, że docelowe słowa kluczowe są zoptymalizowane w nagłówkach.

Obrazy

Nazwy plików obrazów i tekst alt (opis twojego obrazu, który jest prezentowany odwiedzającym stronę, jeśli obraz nie ładuje się, dla większej dostępności) są również ważne. Są one częścią czynników branych pod uwagę przez wyszukiwarkę, aby pomóc Twojej treści w rankingu. Upewnij się więc, że nazwy plików i tekst alt są adekwatne do treści i zawierają docelowe słowa kluczowe.

Strona

Wreszcie, podczas gdy ważne jest, aby zoptymalizować pod kątem słów kluczowych, pamiętaj o tym, aby nie przesadzać. Wyszukiwarka będzie w stanie zidentyfikować keyword stuffing. Jest to sytuacja, w której używasz zbyt wielu słów kluczowych w swojej treści. Słowa kluczowe powinny być używane tylko naturalnie w Twojej treści. Można to osiągnąć poprzez skupienie się na temacie do swoich odbiorców. Twoim priorytetem powinno być edukowanie i angażowanie odbiorców.

Dodaj linki wewnętrzne i zewnętrzne

Zrozumienie różnicy pomiędzy linkami wewnętrznymi i zewnętrznymi, oraz jak ich używać jest ważne w strategii SEO. Zwiększa ono widoczność w wyszukiwarkach, doświadczenie użytkownika i ranking strony. Linki wewnętrzne to linki do innych stron w obrębie Twojej witryny. Linki zewnętrzne łączą użytkowników z zewnętrznymi stronami, na przykład, aby dowiedzieć się więcej informacji na dany temat. Dodając linki wewnętrzne do swojej treści, upewnij się, że zamieszczasz linki, które są związane tylko z tematyką, o której piszesz. W przypadku linków zewnętrznych, dołączaj tylko linki z witryn o wysokim autorytecie i renomie. Unikaj dodawania nadmiernej ilości linków wewnętrznych i zewnętrznych. Jakość powinna przewyższać ilość, gdy dodajesz linki do swojej treści. Upewnij się, że linki zewnętrzne zawarte w Twojej treści otwierają się w nowym oknie lub zakładce. W ten sposób, gdy czytelnicy klikną na link, nie opuszczą oryginalnej strony i będą mogli łatwo wrócić do pierwotnej treści. Najlepszym sposobem na naturalną optymalizację pod kątem SEO jest pamiętanie o użytkownikach. Powinieneś umieszczać tylko te linki, które dodają wartości Twoim czytelnikom. Jeśli chcesz to możesz także skorzystać z usługi seo sklepu

Promuj swoje treści w mediach społecznościowych

Kanały mediów społecznościowych są skutecznym narzędziem do rozpowszechniania Twoich treści. Podziel się swoją nową treścią w społecznościach, grupach i na swojej osi czasu na Twitterze. Dodaj angażujący opis lub chwytliwe wezwanie do działania.

Podsumowując, proces pozycjonowania strony jest bardzo czasochłonny i przebicie się na wysokie pozycje w wyszukiwarce Google na pewno zajmie Ci wiele czasu, szczególnie jeśli w Twojej branży panuje spora konkurencja. Przemyśl w którym aspekcie SEO jesteś dobry i możesz być lepszy niż konkurencja. Przykładowo, jeżeli posiadasz szeroką wiedzę na tematy w swojej branży, możesz wyprzedzić konkurencję treściami na swojej stronie internetowej.