Samodoskonalenie

Prosta technika samodoskonalenia

Prosta technika samodoskonalenia

Pozwól, że powiem ci coś o sobie. Od najmłodszych lat pociągało mnie samodoskonalenie i traktowałem je jako źródło wewnętrznej siły i szczęścia, a także jako sposób na poprawę mojego życia.

Jedną z najbardziej przydatnych technik, które odkryłem i stosowałem, była prosta, ale bardzo skuteczna technika. Polegała ona na obserwowaniu, jak ludzie zachowują się i postępują w różnych sytuacjach, a następnie zaglądaniu w głąb siebie, aby dowiedzieć się, czy w tych samych warunkach zachowywałem się tak samo.

Kiedy widziałem ludzi o pewnych cechach charakteru, albo o pewnym zachowaniu, które mi się nie podobało, badałem siebie, aby sprawdzić, czy ja też posiadam te cechy charakteru.

Jeśli tak, to wizualizowałem w swoim umyśle inny rodzaj zachowania. Oczami wyobraźni widziałem siebie z przeciwnymi cechami charakteru. Wizualizowałem siebie w różnych sytuacjach, w których przejawiałem nowe zachowanie.

Kiedy napotykałem cechy charakteru lub zachowania, które mi się podobały, myślałem o ich zaletach i korzyściach oraz o ich znaczeniu w moim życiu. Również w tym przypadku stosowałem wizualizację i afirmacje oraz dążyłem do wprowadzenia ich w życie codzienne.

W ten sposób wiele się nauczyłem i skorzystałem z zachowań i działań ludzi wokół mnie, w pracy, w domu, na ulicy i wszędzie indziej.

To ćwiczenie nigdy nie miało na celu osądzania innych ludzi lub wykorzystywania ich, ale naukę, jak działać, reagować i zachowywać się w lepszy sposób.

Proces ten miał jeszcze jedną korzyść. Zwiększył moją wiedzę i zrozumienie tego, jak umysł i emocje wpływają na zachowanie i działania ludzi. Dało mi to większe zrozumienie ludzi i ich zachowań oraz tego, jak lepiej się z nimi dogadać.

Jeśli zaczniesz stosować te techniki samodoskonalenia, wkrótce zobaczysz pozytywne zmiany w swoim życiu.