Siłownia

Trening jednostronny

Trening jednostronny (jedna strona ciała jednocześnie) może zapobiec kontuzjom i zwiększyć atletyzm.

Statyczne rozciąganie przed treningiem zmniejsza ilość siły, jaką mogą wytworzyć Twoje mięśnie.

Przyrost siły, który następuje w pierwszych tygodniach treningu jako początkujący, wynika z tego, że układ nerwowy staje się bardziej wydajny podczas ćwiczeń.

Zrobisz więcej zysków z konsekwentnych treningów niż z niezwykle intensywnych treningów w krótszym okresie.

Nie musisz wymiotować na podłogę na każdym treningu. Zostaw w baku jedno do dwóch powtórzeń przez większość dnia i raz na jakiś czas zrób wszystko na ostatnim zestawie.

Gdy staniesz się bardziej zaawansowanym trenerem, twoje zyski będą przychodzić wolniej.

Jeśli nie potrafisz wycisnąć ponad 300 funtów na ławce, zrobić przysiadu ponad 400 funtów i podnieść ponad 500 funtów, nie jesteś zaawansowany! Zachowaj zaawansowany trening dla zaawansowanych trenerów.

Trening powinien być zgodny z zasadą SAID (Specific Adaptation to Imposed Demands), co oznacza, że musisz trenować tylko dla jednego lub dwóch celów, a nie trenować dla każdej cechy sportowej.

Często zdarza się, że ćwiczenie, które uważasz za najtrudniejsze, jest ćwiczeniem, które powinieneś wykonywać częściej.

Musisz odpowiednio ochłonąć lub twoje mięśnie staną się krótkie i sztywne. Wykonaj jakąś formę lekkich ćwiczeń i pracy elastycznej po treningu.

Dla optymalnych zysków w wielkości, trzymać się około 25-30 całkowitych powtórzeń dla ćwiczenia. Możesz podzielić je na 5×5, 3×8, 3×10 lub 4×6 – wszystkie są świetne i z odpowiednim obciążeniem sprawią, że staniesz się większy i silniejszy.

Rozważ czas pod napięciem, gdy próbujesz zbudować mięśnie. Zwiększasz rozmiar mięśni z większą ilością czasu pod napięciem.

Nie potrzebujesz siłowni, aby zbudować mięśnie, Trening z własną masą ciała to świetny sposób na zbudowanie funkcjonalnych mięśni.