Wycieczki

Walia

Selfie z wodospadu, pływanie w rzece i zanurzenie w oceanie – wydaje się, że dzikie pływanie jest modne w mediach społecznościowych.

Ludzie wybierają pływanie w jeziorach, wodospadach lub oceanie, aby cieszyć się malowniczym otoczeniem i korzyściami dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Mówi się, że pływanie w zimnej wodzie zapewnia wzmocnienie układu odpornościowego, lepszy sen, lepszą reakcję na stres i większe szczęście.

Walia ma doskonały wybór pięknych miejsc do pływania na dziko w całym kraju, w tym jeziora, wodospady i wybrzeża, gdzie pływacy mogą wziąć lodowatą kąpiel, pod warunkiem, że są w pełni przygotowani i wyposażeni.

Słowo ostrzeżenia: przed skokiem prosto do zimnej wody, zbadaj miejsce, aby sprawdzić wszelkie kwestie bezpieczeństwa, ponieważ odpowiedzialne pływanie jest kluczowe w dzikim pływaniu. Sprawdź warunki pogodowe, poznaj swoje ograniczenia i zawsze pływaj z drugą osobą w razie kłopotów.

Upewnij się, że jesteś odpowiednio wyposażony do pływania, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Niezbędny zestaw do pływania obejmuje strój kąpielowy lub mokry, rękawice i buty neoprenowe, odporny na warunki atmosferyczne szlafrok i pływak holowniczy.

Gotowy na kąpiel? Oto zestawienie kilku najlepszych miejsc do pływania w Walii.

Ten imponujący wodospad w kształcie podkowy nazywany jest „wodospadem Batmana”, ponieważ jest najbardziej znany z tego, że był miejscem kręcenia „jaskini nietoperza” w filmie „Mroczny Rycerz powstaje” z 2012 roku.

Będziesz musiał zabrać ze sobą cały swój sprzęt do pływania na krótką wędrówkę, ponieważ 90-stopniowe wodospady znajdują się w zalesionym wąwozie w parku narodowym.

Na terenie należącym do National Trust nie ma żadnych udogodnień, więc będziesz musiał skorzystać z łazienki przed pójściem popływać.

Po dotarciu do wodospadu, skorzystaj z krystalicznie czystego basenu zasilanego przez grzmiące wodospady powyżej.

National Trust nie zachęca do pływania w tym miejscu, ale jest ono tolerowane, o ile pływacy zachowują się odpowiedzialnie i nie pozostawiają śladów.