Wycieczki

Zamek Skenfirth

Zamek Skenfirth, Monmouthshire

Zamek Skenfirth to dość wyjątkowe miejsce, zwłaszcza jeśli kochasz historię. Pływanie w cieniu XIII-wiecznego zamku jest całkiem słodkie, a pływanie jest odpowiednie dla dorosłych i młodych pływaków.

Jeśli Twoje dzieci dopiero zaczynają pływać na świeżym powietrzu, możesz zaopatrzyć je w pływak w jaskrawym kolorze, aby były lepiej widoczne w wodzie.

Rzeka Monnow tworzy szeroki, spokojny basen do pływania tuż przy zamku. Wstęp do zamku jest bezpłatny, a wokół basenu znajduje się wiele trawiastych terenów idealnych do tego, by pozwolić dzieciom pobiegać lub urządzić piknik.

Blue Lagoon, Abereiddy, Pembrokeshire

To miejsce do pływania na świeżym powietrzu zostało wybrane jako najlepsze dzikie miejsce do pływania w Wielkiej Brytanii i jest domem mistrzostw Red Bull w nurkowaniu.

Blue Lagoon to urzekająca laguna stworzona przez człowieka w starym kamieniołomie łupków z piękną, spokojną, niebiesko-zieloną wodą z morza. Woda jest tu bardzo głęboka, więc jeśli nie jesteś pewnym pływakiem, powinieneś trzymać się blisko krawędzi wody.

Dla doświadczonych pływaków i nurków jest to idealne miejsce, aby wskoczyć prosto do wody, oczywiście po sprawdzeniu jej temperatury.

Keepers Pond, Blaenavon

Keeper’s Pond to wysoko położone jezioro, które pierwotnie zostało zbudowane w celu zasilania kuźni żelaza Garn Ddyrys w dolinie Południowej Walii. Kuźnia została zamknięta w latach 60. XIX wieku, a obecnie staw jest częścią światowego dziedzictwa Blaenavon.

Nazwa „keeper’s pond”, ponieważ leśniczy wrzosowisk miał w pobliżu chatę. Staw jest idealnym miejscem do zażycia chłodzącej kąpieli w ciepły letni dzień. Jeśli chcesz połączyć pływanie z wędrówką po okolicy, możesz wybrać się na górę Blorenge na bogaty w dziedzictwo szlak Iron Mountain Trail. Na tym szlaku odkryjesz wiele historycznych pozostałości po XIX-wiecznym walijskim przemyśle, w tym tramwaje i tunele.

The Warren, Hay on Wye, rzeka Wye

Hay-on-the-wye może być najbardziej znane z wielu niezależnych księgarni, ale w odległości krótkiego spaceru znajduje się Warren. Wiosłuj na płyciznach z dostępem do spokojnej plaży z gresu, lub jeśli jesteś pewnym siebie pływakiem, powoli wypłyń na głębsze wody i kilka obfitych długości rzeki z chwalebnymi zielonymi polami jako scenerią.

Skalista plaża jest idealnym miejscem, aby usiąść na piknik lub przeskoczyć z niej kamienie. W rzece można spotkać rodziny pluskające się w wodzie, kajakarzy i wędkarzy.

Psy również mogą dołączyć do zabawy! Jeśli szukasz wody nieco głębszej do dłuższej kąpieli, przesuń się nieco w górę rzeki.