Badania i nauka Miłość przyjaźń

Złamane serce

Każdy z nas przeszedł przez złamane serce, może to być śmierć bliskiej osoby, zerwanie z kochankiem, utrata przyjaciela, zwierzęcia lub pracy lub cokolwiek innego. Złamane serca uczą nas pewnych kluczowych lekcji w naszym życiu i popychają nas do rozwoju. Ale kiedy doświadczasz rozstania czujesz się bezradny, beznadziejny i bezwartościowy. Oto, co według nauki dzieje się z twoim ciałem podczas zerwania.

Z naszej bezbronnej pozycji uczymy się stawać silni i niezależni, z lęku przed samotnością uczymy się ogarniać samotność. Proces transformacji jest trudny. Nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne ulega zaburzeniu. Złamanie serca powoduje nie tylko uraz psychiczny, ale także przynosi szkody fizyczne.

Doświadczasz częstych skurczów:

Skurcze są powszechnymi rzeczami, których doświadczasz w tym czasie. Twoje ciało będzie odczuwać więcej bólu, ponieważ jesteś emocjonalnie w dół.

Możesz dostać migrenę lub ból brzucha lub ból mięśni. Ponieważ jesteś zajęty płaczem i żałobą, powoduje to stres dla twoich nerwów, inicjując w ten sposób skurcze.

(2) Twoja miesiączka jest przesunięta w czasie:

Okresy są albo przedwczesne, albo odłożone z powodu ekstremalnego stresu. Twój cykl menstruacyjny jest bardziej prawdopodobny, aby uzyskać zmiany, jeśli nadal pozostajesz w depresji.

Hormony stresu są odpowiedzialne za takie zmiany. Wiele magazynów dla kobiet skupia się na tym właśnie zagadnieniu, aby uświadomić kobietom ich samopoczucie podczas miesiączki.

(3) Następuje duża zmiana w twoich nawykach żywieniowych:

Wszyscy rozumiemy, że nie lubisz jeść. Miałaś straszny rozpad i straciłaś apetyt. To zdarza się nam wszystkim, ale musimy iść dalej. Jeśli nie zmusimy się do jedzenia, staniemy się słabi fizycznie, a to zaprosi wiele problemów zdrowotnych. Jedzenie jednej lub drugiej rzeczy może przypominać ci o nim.

Nawet jeśli jesz, będziesz przyciągać węglowodany, ponieważ gdy osoba jest w depresji, pożąda węglowodanów. Węglowodany działają jako natychmiastowe środki uśmierzające ból, ale w dłuższej perspektywie zwiększają poziom depresji.

(5) Zmienia się twój wzorzec snu:

Przechodzisz przez bardzo trudną fazę swojego życia. Możesz nie spać całą noc płacząc z bólu lub po prostu nie jesteś w stanie zasnąć.

Może się zdarzyć, że w ciągu dnia odpływasz z płaczem, aby zasnąć. To powoduje zaburzenie równowagi w Twoim rytmie snu. Niektórzy ludzie w ogóle nie śpią (co prowadzi do bezsenności), a niektórzy śpią dalej. W ten sposób zaburzony zostaje Twój zegar biologiczny. Słaby sen zakłóca również zdolność do wydawania trafnych osądów.

Spróbuj wyjść i spędzić czas z pozytywnymi ludźmi, dobrze się odżywiać i ćwiczyć – pomoże to poprawić Twój nastrój i odciągnąć Cię od negatywnych myśli. Dzięki temu będziesz mógł lepiej spać!